mikrotonalgitar-sayfaustresim

HAKKIMIZDA

Dünyadaki ilk ve tek Mikrotonal Gitar Yarışması olan etkinlik 2016 yılında İTÜ TMDK ve MİAM Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu tarafından düzenlenmeye başlamıştır. İlk yarışmanın içeriği ’Klasik Gitarda Ek Perdelerle Anadolu Halk Türküleri Düzenlemeleri’ olmuştur. Yarışmanın büyük ilgi görmesi üzerine 2018 senesinde yarışmanın uluslararası olmasına ve içeriği genişletilerek isminin ‘Klasik Gitarda Ek Perdelerle Mikrotonal Geleneksel Müzik Düzenlemeleri’ olmasına karar verilmiştir. Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu yürütücülüğünde İTÜ TMDK ve MİAM tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması’nın içeriği ‘Solo Mikrotonal Klasik Gitar için Geleneksel Müzik Düzenlemeleri’ olmuştur.

2019 yılında Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu yürütücülüğünde İTÜ TMDK ve MİAM tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması'nda iki kategori oluşturulmuştur. Birinci kategori "Solo Mikrotonal Klasik Gitar / Mikrotonal Gitar Grupları için Geleneksel Müzik Düzenlemeleri"dir. İkinci kategori "Solo Mikrotonal Klasik Gitar / Mikrotonal Gitar Grupları için Besteler"dir.

2020 yılında Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu yürütücülüğünde İTÜ MİAM tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması'nda iki kategori oluşturulmuştur. Birinci kategori "Solo Mikrotonal Klasik Gitar için Geleneksel Müzik Düzenlemeleri"dir. İkinci kategori "Solo Mikrotonal Klasik Gitar için Besteler"dir.